pondělí 13. srpna 2018

Padlý dědic - Erin Watt

Autor: Erin Watt
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2018
Počet stran: 464

"Svleču si triko a hodím ho na bednu vedle ní. Neujde mi, jak se jí rozevřely oči. Prohlíží si moji hruď? Nejspíš si mých břišáků předtím moc neužila. Zvednu ruce nad hlavu a předvedu jí trochu protahování. Hartley odvrátí hlavu, aby se vyhnula pohledu na mě. Zakřením se. Dostal jsem ji."

Easton Royal je bohatý, chytrý a sexy. Jediné, po čem v životě touží, je bavit se. Následky svých činů nikdy nedomýšlí, protože ani nemusí. Dokud se neobjeví Hartley Wrightová, která jeho bezstarostným životem otřese. Je jediná, která ho odmítla, přestože ji přetahuje. Easton se v ní nevyzná, a tím spíš jí nedokáže odolat. Hartley o něj nemá zájem. Tvrdí, že by měl nejdřív dospět. Možná má pravdu.
Výčitky. Pravidla. Nepřátelé. Poprvé v životě Eastonovi jméno Royalů k ničemu není. A brzy zjistí, že čím výš začínáte, tím tvrději můžete spadnout.
Kniha obsahuje i bonusovou novelu Poskvrněná koruna: Gideon, nejstarší z bratrů Royalových, byl z nich vždy ten nejrozumnější a odjakživa se s láskou staral o matku i mladší sourozence. Jako všichni Royalové má ovšem i on svou temnou stránku a tajemství, které dlouho střežil a jež ho připravilo o Savanninu lásku. Savanna by na milusto po Gideonově boku nejraději zapomněla. Teď, když spolu obývají stejný kampus, to ale tak jednoduché není. Nemůže popřít, že ji Gideon stále přitahuje, na jeho zradu však zapomenout nedokáže.
Získá Gideon její srdce? Přesvědčí Savannu, aby mu dala druhou šanci?

Pod pseudonymem Erin Watt se ukrývají dvě autorky, jednou z nich je Jen Frederick a druhou, velmi známá a úspěšná, Elle Kennedy, jejíž sérii Off-Campus, si oblíbilo mnoho českých čtenářek. Obě autorky spojuje jak láska ke knihám, závislost na psaní, tak obrovská představivost. Milují své rodiny a domácí mazlíčky, rády vymýšlejí něco zábavného a šíleného. A nejvíce se bojí toho, že se rozhádají.

Čtvrtý díl milovaných, úžasných a drzých Royalů je tady. Padlý dědic. Je to neskutečné, ale ani tímto dílem mě láska k nim neopustila, stále jsou to ti "bad boys", kteří mi ukradli srdce.
Jaké pro mne bylo překvapení, když jsem otevřela tuto knihu a zjistila jsem, že mě čeká ještě bonus v podobě Poskvrněné koruny, což je příběh o Gideonovi a zrovna tato novela přečtena na jeden zátah, téměř bez nadechnutí, proto jsem se rozhodla, že si zaslouží svou vlastní část v recenzi.

Gideon Royal - nejstarší bratr, který se v ději objevoval jen málokdy, protože studoval vysokou. Když už byl zmíněn, byl ten nejtvrdší a nejsmutnější. Když přišel o Savannu, skončili jeho hezké dny. Díky třetímu dílu víte, proč se tak stalo a v této novele je to popsáno detailněji. Proč to udělal, jak se u toho cítil a proč nemůže na Sav zapomenout?
Když ji uvidí na večírku bratrstva na škole, zatočí se mu svět, jelikož jej jeho minulost zasáhne plnou silou. V tu chvíli se rozhodne, že změní svůj život a vše napraví. Sav nebude mít jinou možnost než se k němu vrátit, protože on je Royal a její srdce patří jen jemu, stejně jako jeho jí.
Savanna, tak jak ji známe, je smutná a naštvaná na celý svět. Neví, co je to úsměv a zábava. A všechno kvůli Royalovi. Gideonu Royalovi, kterého nenávidí každou částí svého těla. Je to ale opravdu tak? Když se s ním potká na studijním víkendu na vysoké, kam chce na podzim nastoupit a zjistí, že on je studentem školy, začíná ji ovládat velký zmatek, nejen v hlavě, ale hlavně v srdci.

Příběh těchto dvou hrdinů není o nic méně krásný a návykový jako příběh Elly a Reeda. Láska, nenávist, napětí, můj oblíbený sarkasmus, ironie a vtip. A hlavně, ty velkolepá gesta! Z toho se každé z vás zamotá hlava Gideona budete milovat stejně jako Reeda. Takže už je to 2:0 pro Royaly.

"Blahopřeju, tak jsi mi oplatila, že jsem ti v pátek zničil večírek," ucedím skrz zaťaté zuby. "Můžeme už uzavřít příměří?"
"Ale zlatíčko. Příměří?" Hlasitě se rozesměje, ten zvuk se rozléhá obrovskou prázdnou halou. "Je mi líto, válka sotva začala."

V knize Padlý dědic je hlavní postavou Easton Royal. Před lidmi vždy usměvavý, veselý, vtipný, navíc krásný a bohatý (ach, jen to vypisuju, tak mi srdce plesá :-)). V životě si chce jen užívat a bavit se, aby nemusel čelit skutečnosti. Jak dlouho ale tak dokáže žít? Při jeho příběhu si uvědomíte, jak moc je smutný, zakomplexovaný, zdrcený z toho, co se celé jeho rodině stalo, jen je velmi dobrý herec. Své utrpení utápí v alkoholu a jiných neřestech, až přijde chvíle, kdy zjistí, že být upřímný a sám sebou je vlastně moc hezký pocit, když je to s někým, komu z nějakého tajemného důvodu důvěřujete. Napraví se Easton Royal díky dívce jako jeho straší bratři nebo zůstane ztracen díky novým skutečnostem?
Hartley Wrightová je dívka s tajemnou minulostí, kterou nechce nikomu sdělovat. Je samotářská a nenápadná, vzhledově nevyčnívá. Když se poprvé setká s Eastonem, i přesto, že ho odmítá, je jí s ním dobře. Poslechne to blikající červené světlo ve své hlavě nebo podlehne jeho kouzlu a lidské stránce, kterou ukáže jen jí? Přirostla mi k srdci tím, že prožila a stále prožívá rodinné problémy, ovšem bojuje statečně, nepodléhá tomu jako Easton, je mnohem silnější a odhodlanější s tím něco udělat. A za to ji mám ráda.

Kniha je psána opět pro mě úžasným způsobem, i když víte, jak to celé asi dopadne, všechno autorkám věříte, hltáte stránku za stránkou a s posledním slovem jste zklamané, že je konec a musíte se s bratry Royalovými rozloučit.

"Na pozvání nečekám, rovnou se posadím naproti ní a ukradnu si z jejího talíře rolku. Hartley si povzdechne. Hlasitě. "Copak nemáš už dost toho, jak mě pořád všude pronásleduješ?"
"Nemáš už dost toho hraní si na nedostupnou?"
"Docela chápu, že by tě štvalo, kdybych si opravdu hrála na nedostupnou, jenže ve skutečnosti, což máš očividně problém pochopit, jenom nemám zájem."

Tento díl vás na konci hodně překvapí. Nic neskončí jak si myslíte, že by mělo, ani vztah mezi Eastonem a Hartley a rozhodně vám slibuji, že budete odpočítávat dny do vydání dalšího dílu. I když jsou mladí, jejich sliby věčné lásky jim přejete a doufáte, že to nikdy neskončí.
Erin Watt umí smyslně zacházet se slovy a proto i to sexuální napětí a milostné hrátky, které jak víte, já moc nevyhledávám, v této knize nepřeskakuji, protože do příběhu skvěle zapadají. Další scóre napíšu, až celý příběh s Eastone skončí, ale zatím tam ten tah na bránu je! :-)

Přeji příjemné čtení a nezapomenutelný zážitek všem, co tyto kluky Royalů mají rády a pokud mezi ně nepatříte, zkuste hezky od začátku si tyto osudy přečíst, protože tato série patří na ty nejvyšší příčky tohoto žánru.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Padlý dědic můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Žádné komentáře:

Okomentovat