středa 31. května 2017

Paní půlnoci - Cassandra Clare

Autor: Cassandra Clare
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Slovart
Počet stran: 608

"Patříš tam, kde tě mají rádi."

Před pěti lety přišla Emma Carstairsová během Temné války o oba rodiče. Tehdy byla ještě dítě, ale dnes už je to zkušená lovkyně stínů, patřící k nejlepším bojovníkům své generace, a je pevně odhodlaná dopátrat se pravdy. Když se v losangeleských ulicích začnou objevovat těla zavražděných lidí a víl, která mají očividně něco společného se smrtí jejích rodičů, dostane Emma příležitost k pomstě.
Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem se pouští do boje se záhadnou sektou, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hjlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Bude se však muset vypořádat nejen s přísnými zákony nefilim, ale i s vlastním srdcem. Pouto mezi ní a Juliánem totiž nebezpečně sílí...

Víte, co je nejhorší? Psát recenzi na knihu, kterou jste si zamilovali. Kterou nemůžete pustit z hlavy, máte chuť si ji přečíst ještě jednou a hned po prvním dočtení. Máte citový vztah k autorce, protože její série vás dostala tam, kde jste. Do říše čtení a knih, kdy jedna kniha za měsíc je opravdu málo...

Cassandra Clare je moje srdcovka. Její série Nástroje smrti byly první knihy, které jsem nejen přečetla, ale zamilovala si je tak, že jsem čekala na další díly napjatá jako struna. Brečela jsem u příběhu Clary a Jacee, brečela jsem kvůli Alekovi a Magnusovi, smála se s Isabelou a Simonem... Pamatuju si do dnešního dne, jaké to bylo, když jsem lovce stínů potkala poprvé. A proto, jakmile jsem zjistila, že Paní Půlnoci je tady, věděla jsem, že tohle bude něco závratného. A opravdu bylo!

Je to top! Po dočtení mi srdce bušilo v nepravidelném rytmu, měla jsem chuť smát se nahlas i brečet, nadávat a přitom chválit až do nebes. 
Emma a Julián, nová dvojice, okolo které se všechno točí. Nové vzestupy a pády, plno starých známých i nových lidí.
Pokud jste Nástroje smrti nečetli, tak byste to měli napravit, ovšem, když není čas, u Paní Půlnoci to vadit nebude. Je tam hodně spoilerů, takže všechno pochopíte. Také autorka znovu vysvětluje vše podstatné, tudíž my pravověrní si to zopakujem a nováčkům to hodně pomůže.

"Obrať kapsy, nebo ti urvu jeden roh a vrazím ti ho tam, kam slunce nesvítí." Víla nasadila nechápavý výraz. "Kam slunce nesvítí? To má být hádanka?" Emma si mučednicky povzdechla a pozvedla Cortanu. "Ukaž kapsy, nebo ti začnu sloupávat kůru. jsem čerstvě po rozchodu a nemám úplně nejlepší náladu."

Je fakt, že ze začátku je příběh pomalejší, ale to jen z toho důvodu, jak se Cassandra Clare snaží vše vysvětlit i pro neznalé lovců stínů. Jakmile ví čtenář vše potřebné a pochopí souvislosti, v tu chvíli jej čeká neskutečná, rychlá, působivá a závratná jízda, která skončí až s poslední stránkou.

Místy jsem měla při čtení husí kůži. Nejen, že návrat do světa lovců stínů byl pro mě srdcový, ale také pro zjištění, že Cassandra Clare opět dokázala to, co umí málokdo. Vtáhnout mě do děje a nepustit. Navnadila mě na další díl takovým nehorázným způsobem, že si opravdu nedokážu představit, jak to čekání zvládnu. Opět jsem si tenhle příběh užívala a přesvědčila se, že stále a pořád a navěky bude Cassandra má hrdinka, má oblíbená, má nejmilejší.
Miluju její svět lovců stínů, zbožňuju, jak dokáže dát do příběhu příchuť ironie i romantiky, jak dokáže na jedné stránce zhatit všechno, v co jsem doufala. Jak zvládne zahrávat si s emocemi mě samotné tak lehce, až se sama divím, co se to děje.

Pokud patříte k fanouškům fantasy světů, fanouškům Cassandry Clare, či hledáte právě něco, co vás opravdu pohltí, tak vřele doporučuji Paní Půlnoci. Najdete v knize vše, co očekáváte od fantasy a ještě něco navíc. Od démonů, přes sličný lid až do čaroděje. Je tam z každého něco a přitom to má řád, každá postava má své pevné místo a bez ní by to nebylo ono. Díky této knize si od série Temné lsti slibuji hodně, skvělou zábavu a napětí, které by se dalo krájet. Zašmodrchaný děj s jasnými pravidly. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

Jsem nadšená, že jsem si tuto knihu mohla přečíst a za to děkuji nakladatelství Slovart. Díky za recenzní výtisk a pokud si jej budete chtít koupit, tak můžete přímo tady

A co vy? Už jste četli nebo se chystáte?
Podělte se v komentářích :-)
Přeji pěkný večer!
Daramegan

Žádné komentáře:

Okomentovat