sobota 9. června 2018

Polámaná loutka - Amo Jones

Autor: Amo Jones
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2018
Počet stran: 248

"Přisunul se blíž, jeho dech jsem cítila na ušním lalůčku. Odporem jsem se zachvěla, ale skryla to. Věděla jsem, že kdyby se dozvěděl, jak mi je odporný, vysloužila bych si další výprask."

Madison Montgomeryová je Stříbrná labuť, poskvrněná dívka, která nezapadá do legendy. Lhali jí. Podvedli ji. Myslela si, že ví, kdo je, ale mýlila se. Posbírala zbytky svých prázdných vzpomínek a zmatené myšlenky a odjela. Odstřihla se od těch, kteří s ní manipulovali, a udělala to, co do ní otec vštěpoval od chvíle, kdy se naučila zacházet se svou první zbraní. Utekla. Je už jen pouhým stínem dívky, již všichni znali. Lži a podvody člověka změní. Madison je součástí nebezpečné hry plné temných tajemství a její vztah s Bishopem připomíná zvrácenou válku, od níž nemůžete odtrhnout oči. Kdo z ní však vzejde jako vítěz?

Amo Jones se narodila roku 1988 na Novém Zélandu. V současnosti žije s partnerem a čtyřmi dětmi v Airlie Beach v Austrálii. Kromě psaní knih studuje kriminální právo, ráda cvičí a dbá na svou fyzickou kondici. Píše stejně tak, jako žije, na hranici šílenství se sklenicí vína v jedné ruce a svou morálkou - nebo jejím nedostatkem - ve druhé. Je autorkou temných, romantických sérií a romancí z hudebního prostředí.

Ve chvíli, kdy jsem dočetla Stříbrnou labuť se ve mě svářely všechny emoce, které kdy z člověka vyzařují a měla jsem neodbytný pocit, že čekání na Polámanou loutku mě zabije. Teď si říkám, jak jsem byla bláhová a naivní a jakým způsobem byly ty mé emoce naprosto mimo, jelikož v tuto chvíli, po dočtení Polámané loutky vím, že už určitě nemůžu normálně fungovat a čekání do listopadu na třetí díl fakt nezvládnu. Jsem v koncích, bezradná, s hlavou plnou otázek, chtějící vysvětlení, které se mi hned tak nedostane.

V druhém díle se opět potkáme se všemi známými, které jsme ve Stříbrné labuti poznali, navíc se ovšem přidá nějaké to překvapení, po kterém se vám zatočí hlava a nebudete věřit vlastním očím. Jo, klidně si přečtěte Polámanou loutku dvakrát! Pořád to tam bude! Je to neskutečná jízda, která vám odhalí jen některé skryté zákoutí Elitního klubu králů a přitom vy budete potřebovat prošmejdit všechny kouty, v tom vám ale autorka zdárně zabrání.

Pokud jste si oblíbili Madison v prvním díle, v tomto vám přiroste k srdci ještě více a budete společně s ní chtít odhalit, kdo vlastně je. Po malých kouscích začíná skládat temnou minulost a to nejen její, ale i ostatních králů a všechno dostává jasnější obrysy. Bishop, který mi přirostl nejen k srdci, ale také k šedé kůře mozkové a zdálo se mi o něm pár nadcházejících nocí, se stává o něco více otevřenější k Madison a ta díky tomu poznává opravdovou realitu. A nebyla by to Amo Jones, aby byla ta realita růžová! Madison, i když je rozbitá, tak je silnější a odhodlanější zjistit pravdu a nenechat se u toho zabít.

"O čem chcete mluvit?" zasyčím naštvaně. "Jen pro vaši informaci, se mnou je docela snadný pořízení. Mohla jste prostě říct: "Hej, holka! Můžeme hodit řeč?" a já bych odpověděla: "Jo, jasně, holka! Zajdem na kafe!"

Pokud jste si mysleli, že druhý díl vám odpoví na všechny otázky, které máte po dočtení jedničky, tak jste na omylu. Jasně, na něco své odpovědi dostanete, ale rozhodně ne na všechno a navíc před vás autorka naservíruje plnou mísu dalších otázek, které vám nezodpoví a zůstávají temným tajemstvím.

Myslím, že vám nemusím zdůrazňovat, že i tento díl je nesmírně čtivý, pořád zvrácený, zvrhlý a řádně napínavý. Hlavně na konci knihy neotvírejte pomyslné dvířka své fantazie a nedělejte žádné závěry, protože se z vás stane chodící paranoidní člověk, který nebude vnímat své okolí. :-)

Už jen jediné, co chci napsat je, že jsem ohromně ráda za tuto sérii, která mě baví, nutí mě přemýšlet nad různými hypotézami a dokonce mne donutila přečíst si dvakrát knihu a to hned za sebou, během dvou dnů! Ano, poslední dva roky jsem žádnou knihu nečetla více než jednou, ale Polámaná loutka je tak zamotaná a vtíravá, že i na podruhé mám pocit, že až třetí čtení bude ten pomyslný top! :-) Ať už je listopad! :-))

Hvězdné hodnocení:


Děkuji nakladatelství Baronet za recenzní výtisk a knihu si můžete koupit přímo tady.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Žádné komentáře:

Okomentovat