neděle 22. října 2017

Nelinka - Deník štěněte - Lenka Němcová

Autor: Lenka Němcová
Nakladatelství: Bambook
Počet stran: 94
Rok vydání: 2017

"Stočila jsem se tedy do klubíčka v nohách postele a dívala jsem se na okno, jak sluníčko pomalu zapadá a místo něj se rozsvěcují na nebi hvězdičky."

Chceš vědět, jaká úžasná dobrodružství a veselé příhody můžeš zažít, když k narozeninám dostaneš čtyřnohého kamaráda? A co všechno obnáší, když se o pejska musíš starat? Přečti si úžasný deníček malé jezevčice Nelinky a její paničky Violky. Je plný zábavných příběhů i každodenních starostí a radostí, které tě od narození psího miminka čekají.

Lenka Němcová se narodila roku 1977. Je plzeňačka, která se zatoulala do Prahy, kde působí jako učitelka kresby, malby a dějin umění na střední škole ve Strašnicích. Maminka dvou holčiček, pro které ráda vymýšlí příběhy a maluje obrázky. Má ráda pohádkové knížky, pohádkové bytosti a svět fantazie. A nejraději má neděli, kdy lenoší s holkama v posteli, prohlížejí si spolu pohádkové knížky a mlsají čokoládu. Její motto: Sněte sny! Jaké budete mít sny, takoví budete.

Violka je holčička, která má  nejraději, když ji maminka udělá dva copánky z vlásků, protože potom to vypadá jako by měla psí uši. Hrozně si přeje pejska. A když má jednoho dne narozeniny, čeká na ni krabice s velkou mašlí. Krabici rozbalí a tam najde štěňátko jezevčíka. Holku. Pojmenuje ji Nelinka a začíná to správné dobrodružství.

I když je knížka růžová, tak rozhodně není jen pro holky. Věřím, že by se líbila i klukům, protože ty skopičiny, které vyvádí jezevčice rozesmějí každé dítě. Kniha je psána větším písmem, takže se bude dobře číst i začínajícím čtenářům. Navíc je příběh prokládán mnoha ilustracemi, které má na svědomí samotná autorka, které mu dodávají šťávu.

"Ulice, ve které dům stojí, se jmenuje Jabloňová. A opravdu celou ulici lemují vzrostlé jabloně. Nejhezčí to je na jaře, když jabloně kvetou a omamně voní. To vám je nádhera!"

Děj vypráví Nelinka ze svého, psího pohledu. Od narození u maminky v pelíšku až po různé příhody, které se dějí v nové rodině, s novými páníčky. Čtenáři se dozví jak se rodinka vydala na pistáciovou zmrzlinu a co se dělo po tom, jak jeli vlakem na prázdniny k babičce nebo jak Nelinka potkala ježka. V knížce jsou příhody, které se můžou stát kdekoliv a komukoliv a proto věřím, že k tomu budou mít děti blízko.

Kniha je určena pro čtenáře od sedmi let, jedná se o nenáročnou, příjemnou četbu, kdy kapitoly jsou kratší, tudíž se bude dětem dobře kouskovat. Navíc díky velikosti písma a ilustracím získává na atraktivnosti.

Pokud máte doma malé dítě, které touží po pejskovi, kupte mu tuto knihu. Určitě jej to potěší a pak, na narozeniny, mu kupte štěně. Život se psem je totiž fakt moc skvělý. Ať už na živo nebo v knížce.

Hvězdné hodnocení:


Děkuji nakladatelství Bambook za zaslání recenzního výtisku a pokud si knížku chcete koupit, můžete tak přímo tady.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Žádné komentáře:

Okomentovat