neděle 2. dubna 2017

Láska podle Shakespeara - Daniel & Aubrey - Georgina Guthrie

Autor: Georgina Guthrie
Rok vydání: 2016
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Počet stran: 463

"Co to k čertu vůbec je santalové dřevo! Ve slovníku byste u tohohle termínu pravděpodobně našli mou fotku, jak blaženě očichávám Danielův krk."

"Milovat, či nemilovat svou studentku, to je, oč tu běží..."
I v 21.století může na univerzitě vzkvétat zakázaná láska jako ze Shakespearova dramatu. Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje. Ani jemu není chytrá, vtipná a nezávislá dívka lhostejná. Ale je tu přísný zákaz vztahů mezi učitelem a studentkou na univerzitě, fakt, že je Daniel děkanovým synem, a také jeho temné tajemství z minulosti...

Budu férová... Mi se do této série nechtělo, protože jsem očekávala přehršle (oooo, koukáte na to slovo? Shakespeare mi něco dává :-)) romantiky a zamilovaných dotyků. Ale přitom jsem se nemohla víc mýlit. Autorka samozřejmě napsala romantickou sérii, ovšem vtipně, trefně, úsměvně. Já se bavila od začátku do konce a když jsem včera první díl dočetla, ihned jsem načala druhý. Perfektně na sebe navazují. :-)

Aubrey - podle popisu velmi atraktivní dívka, chytrá, vtipná a žádný uplakánek
             - dokáže setřít kohokoliv s hlavou zdviženou
Daniel - asistent profesora na univerzitě
            - podle popisu neskutečně sexy chlap
            - ví, že si musí od studentů držet odstup, aby se nedostal do řečí a problémů
Matt - spolubydlící Aubrey
         - sympaťák každým coulem, k tomu krasavec
Julie - nejlepší kamarádka Aubrey
         - když píšu nejlepší, tak opravdu ta
Penny, Brad, Jeremy, Patty, Jo, David - další, velmi důležité postavy, které vás provedou příběhem

Všechny jména, které jsem uvedla výše jsou postavy, jenž mají v ději hromadu povinností a práce. A já je beru jako hlavní. Všechny. Jsou to všechno příjemné charaktery, z nichž vám chloupky na pažích vstávat nebudou - myslím tím z důvodu jejich chování. Samozřejmě, pokud si, dámy, budete některého muže představovat, to už se ty chloupky pohnout můžou. :-)

Samozřejmě, že v příběhu jde o lásku mezi studentkou a učitelem, ale jsou tam jisté překážky, které se dají jen těžko překonat. Líbilo se mi, s jakou vervou se všichni snažili, aby právě to jejich "spojenectví" dopadlo co možná nejlépe.

"Snažila jsem se nacpat co nejvíc napravo a neustláe jsem myslela na to, abych se ho žádnou částí svého těla nedotkla, i když jsem mu ve skutečnosti měla chuť prostrčit ruku tou dírou na koleni, abych si sáhla na ty jemné chloupky na jeho noze. Dobře, možná jsem si chtěla sáhnout i na něco víc, ale noha by byla jako výchozí bod plně dostačující."

Nechci prozradit nic, co by mohlo být důležité pro vaši četbu a já bych vám tím zkazila požitek ze čtení. Proto vám nebudu nic psát k ději, ale dám vám informaci, že kapitoly v knize byly kratšího rázu, před každou kapitolou byl úryvek ze Shakespearových děl, který svým způsobem uvozoval, co bude v následující kapitole probíhat. Je ovšem pravda, že ne všechny úryvky jsem pochopila. :-)
Protože: "Vše lana mého srdce zpuchřela
                a shořela a všechny provazy,
                jenž napínají plachty života,
                se za nitku a vlásek ztenčily." - Král Jan, jednání páté, scéna sedmá -
Například tyto verše na začátku kapitoly mi neprozradily nic, ale jiné, ty pobral můj mozek perfektně.

Opravdu se mi Láska podle Shakespeara líbila. Pro mě to byla ta správná romantická kniha, protože jsem zde našla všechno, co jsem očekávala. A tím, že autorka to dokázala napsat svižně, vtipně, jsem nadšená a hned jsem se začetla do druhého dílu a věřím, že bude nejméně tak dobrý jako předchozí.

Konec řečí, raději se pusťte do čtení, protože to opravdu stojí za to. Doporučuji všem, kteří mají rádi romantiku, to je jasné. Ale taky těm, kteří jsou něčím zklamaní, protože tahle kniha vás nakopne a určitě zlepší náladu, minimálně o 70 %. :-)
Jo a kdybyste to chtěli černé na bílém, tak dávám knize maximální počet bodů. :-))

Děkuji Cosmopolis za zaslání recenzního výtisku a pokud máte o knihu zájem, můžete si ji koupit přímo tady.

Děkuji za přečtení a případné komentáře.
Mějte se krásně!
Daramegan

Žádné komentáře:

Okomentovat