neděle 4. října 2015

Čemu jsem věřila - Huntley Fitzpatrick

Autor: Huntley Fitzpatrick
Rok vydání: 2015
Počet stran: 392
Nakladatelství: CooBoo
Orig.název: What I Thought Was True

"Ženská, která se neumí otáčet v kuchyni, je jako ryba bez bicyklu."


Oficiální anotace z databazeknih.cz
Gwen Castleová si vždycky představovala, jak jednoho krásného dne opustí ostrov, na kterém vyrůstala. Ostrov, kde se mimo letní sezonu nic zajímavého neděje, kde potkává stále ty samé tváře a kde se nic neutají. Ovšem toto léto bude vše jinak, protože na ostrov přijíždí na letní brigádu Cassidy Somers, kluk, kterého Gwen nechtěla už nikdy vidět. Zatímco on je neuvěřitelně pohledný a pochází z bohaté rodiny, její rodiče se celý rok dřou, aby dokázali splatit účty za léčbu Gwenina bratra. Zdá se, že nemohou být odlišnější – navíc mezi nimi jako bouřkový mrak visí událost, která se stala na jaře a na niž by Gwen nejraději zapomněla. Ale společná brigáda a dlouhé léto dokáží zázraky.

"Děda, Nic a máma na mě zírají, jako bych měla dvě hlavy. Zelené. S růžovými puntíky."


Můj názor:

Líbilo se mi to. A hlavně děda, který mluvil portugalsky, když potřeboval něco hned říct, ten byl skvělý. Vůbec jsem těm slovům nerozuměla a rušivý element to rozhodně nebyl. Perfektní věc v knize. :)
Do nějaké strany 200 jsem si Gwen představovala jako nějakou šedou myšku, nehezkou, obtloustlejší, ale když jsem zjistila, že na párty šla v červených upnutých šatech, tak mi došlo, že asi tlustá a nehezká nebude, když polovina plaveckého týmu by si ji dala jako zákusek. :)
Co se týče samotného příběhu, tak je to opět o holce z chudších poměrů, která má nějaké styky, kontakty, s bohatými, krásnými, namakanými chlapci. :) Po prvních pár stránkách jsem měla touhu vyjít do ulic, oblíct si minisukni a házet očka po hezkých chlapech. Normálně flirtovat až k zbláznění. :)

"Vážně by ke mně měli přidávat odkaz na instruktážní klip na Youtube. Nebo rovnou manuál. Jak můžu čekat, že mě pochopí, když se nechápu ani já sama?"

Ze začátku je ta kniha prakticky k nerozeznání od jiných YA knih, dívce se líbí vypracovaný blonďák, který je ovšem z bohaté rodiny a Gwen z chudé, tím pádem on s ní být nemůže. Takhle to má Gwen postavené, myslí si, že tím to hasne. Jenže v polovině příběhu začneme konečně chápat i minulost, když se Gwen na pár stránkách vrací ve vzpomínkách, proč je taková, jaká je. A začneme si dávat dohromady všechny spojitosti.
Každopádně, na konci je jedna velmi překvapivá scéna, já bych ji tam nečekala a celkem mě to dostalo. :) Víte která? :)

Tato knížka je stejně milá jako kniha Můj život u sousedů a ten, kdo se rád zasní, má rád YA literaturu, tak určitě zklamaný nebude. Já nebyla. Klidně si to přečtěte! :) A mne do komentářů, co si myslíte. :) Já dala 4*.

Pěkný den,
Daramegan


P.S.: Musím udělat zase nějakou tu reklamu. :) Antik Ostrava
Žádné komentáře:

Okomentovat