pondělí 16. března 2015

Colleen Hoover - Bez naděje


Sky je 17tiletá holka, její nejlepší kamarádka je Six, má milující matku Karen a ví, že ve třech letech byla adoptována právě Karen. Nic ji nechybí, vlastně něco jo - chce jít aspoň na jeden rok do školy, do posledního ročníku střední. Přemluví mamku a nastoupí.

Seznámí se s Holderem, klukem,který její život totálně změní k nepoznání. Její život už není její. Vše, čemu věřila, v co doufala, se jí rozsype jak domeček z karet.
Díky Holderovi si vybaví vzpomínky z minulosti, které měly zůstat schované někde hluboko v její mysli, jak pro dobro její, tak pro dobro všech lidí v okolí, ale jak už to tak bývá, vzpomínky se dostanou ven a zničí všechny a všechno...Dámy a pánové, tak toto byla jízda. Kniha mě uchvátila, zaháčila jsem se o její písmenka a nepustila, dokud jsem ji nedočetla.

"Ladies and gentlemans - NA JEDEN ZÁTAH" (Dobře, s pauzou na kafe, vyvenčení psa i sebe a uvaření večeře)

Je to poutavý, smutný, velmi překvapující, humorný, čtivý, strhující, silný příběh!


Kniha je napsána tak, že se člověk u ní nenudí, dokonce jsem se přistihla, že si koušu nehty nebo hekám nebo se dokonce vztekám!

Příběh je vyprávěn z pohledu Sky a zanechal ve mě takovou stopu, takový otisk, že jsem do dnešního dne nebyla schopna o knížce mluvit.
Doporučuji všem, protože tento příběh Vás v klidu nenechá.

"Nemyslím to zle, Sky."
"Ale jsi impulzivní."
"Možná, ale ne zlej."
"No, a já nejsem děvka."
"A já nejsem homofobní násilník."

Knížka se řadí do žánru YA (young adult), ale klasická "adultka" to není, snesou ji i starší ročníky a já ji s klidným svědomím doporučuju všem a také těm, kteří si neváží svého života. Zjistíte, že to není jen o vzhledu a majetku, ale život je o tom ho žít, prožít a být rád za každé probuzení do dalšího dne.

"Ožiju tě!"

Krásný den :)
DaraMegan

Žádné komentáře:

Okomentovat